Focus op mkb: jaarwerk 2024

Stap nu in

Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor accountants.
  • Ruim 85 cursussen
  • Portfolio-tool
  • Op ieder device

In deze aflevering van Focus op mkb nemen we u mee in de laatste ontwikkelingen voor de verslaggeving 2024 en de actuele fiscale aandachtspunten. Onze deskundige docenten, R.C.A. Janssens AA, mr. A.M.A. de Beer en D.J. ter Harmsel AA RB, bespreken alles wat u moet weten om uw werkzaamheden up-to-date te houden. Onderwerpen zoals onzekerheid over de continuïteit, wijzigingen in de tarieven, fiscale waardering van effecten én de Wet excessief lenen komen aan bod.

Deze cursus is opgenomen in januari 2025.

Preview

Leerdoelen

Na het volgen van deze cursus: 

  • weet u wanneer er sprake is van een wettelijke reserve deelneming en hoe u een wettelijke reserve vormt
  • kunt bepalen in welk continuïteitsscenario uw klant zich bevindt
  • kent u de belangrijkste wijzigingen in de tarieven zijn
  • kent u de fiscale aandachtspunten rondom de waardering van effecten in vrijgestelde beleggingsinstellingen
  • bent u scherp op de risico’s van onzakelijke leningen en weet u hoe u deze kunt voorkomen
  • bent u op de hoogte van de aandachtspunten bij excessief lenen

Auteur

  • Dirk ter Harmsel AA

    Dirk werkt sinds 1984 bij Alfa Accountants en Adviseurs, waar hij vanaf 2010 directeur bureau vaktechniek accountancy is. Daarnaast is hij als accountantslid verbonden aan de Accountantskamer en voorzitter van de NBA faculty Opstellen, Samenstellen en Verantwoorden.

     

  • Rohalt Janssens AA

    Rohalt Janssens legt zich sinds 2010 geheel toe op vaktechnische vraagstukken. Hij is als Senior Manager Bureau VakTechniek Accountancy werkzaam bij Grant Thornton. Daarnaast is hij docent Externe Verslaggeving, bij onder andere Avans Hogeschool en Avans Plus te Breda en is hij auteur bij verschillende vaktechnische uitgaven.

  • mr. Almer de Beer

    Mr. Almer M.A. de Beer is werkzaam bij het bureau vaktechniek fiscaal, Grant Thornton. Hij houdt zich vooral bezig met de fiscale problematiek bij ondernemers en dga's. Daarnaast publiceert hij geregeld in fiscale vakbladen en verzorgt hij fiscale cursussen.

Stap nu in

Deze cursus is onderdeel van het abonnement voor accountants.
  • Ruim 85 cursussen
  • Ruim aanbod
  • Onbeperkt toegang